Autor Wątek: [PIWO] Fortuna pięciopak  (Przeczytany 4721 razy)

Offline Artur2907

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +2/-0
  • Skazany na blues'a
[PIWO] Fortuna pięciopak
« dnia: Lipiec 19, 2015, 06:25:36 pm »
Ostatnio w poszukiwaniu smakowego piwa dla mojej żony wpadłem na pewien 5`o pak browaru Fortuna z Miłosławia.

(tak wiem...w tle jest kilka ciekawych pozycji :D)

Ponieważ jest on wyposażony również w fajny pokal (a ja byłem winny żonce szklanice do picia złotego trunku) zdecydowałem się na zakup.

Zestaw składa się z następujących piw;

Fortuna Śliwkowe

Fortuna Śliwkowa to piwo dolnej fermentacji, warzone w otwartych, tradycyjnych kadziach. Długo leżakowane. Swój niepowtarzalny smak i aromat zawdzięcza kompozycji palonego słodu i naturalnego soku z dojrzałych śliwek. Po przelaniu do pokala urzeka śliwkowym aromatem z akcentami madery i rodzynek, przełamanym nutami palonego słodu. W smaku wyczuwalna jest delikatna, owocowa kwaskowość zrównoważona przyjemną słodyczą, pod koniec dopełniona lekką chmielową goryczką. Alk. 5,3%

Fortuna Mirabelka

Piwna specjalność z wyjątkowym dodatkiem w postaci naturalnego soku z dojrzałych, soczystych śliwek mirabelek. Po przelaniu do pokala ujmuje piękną, złoto-bursztynową barwą oraz niepowtarzalnym aromatem i smakiem, który przywodzi na myśl letni ciepły wieczór spędzony w ogrodzie. Alk. 5,1%  (jak bym sam napisał :D ale coś w tym jest)

Fortuna Wiśniowe

W aromacie Fortuny Wiśniowej występują nuty migdałowe i dębowe. Piwo jest orzeźwiające, kwaśno-słodkie z bardzo delikatną goryczką. Ma ciemno-wiśniowy kolor i niezbyt wysoką pianę. Smak i aromat wiśni sprawia wrażenie naturalnego.
Alk. 5,1%

Warto zaznaczyć że wszystkie te piwa to Piwa smakowe a nie jakieś smakowe soki które piwo udają.Cieszy również przyjemny poziom alkoholu :D
Te trzy smaki zdecydowanie były zakupione z myślą o mojej pani. Teraz pozostała zawartość 5`o paka....czyli coś dla mnie :)

Fortuna Ciemne Miodowe

To piwo dolnej fermentacji, fermentujące w niskich temperaturach w tradycyjnych otwartych kadziach. Jak w przypadku wielu piw ciemnych, długo leżakuje. W skład receptury wchodzi słód karmelowy, palony w browarze Miłosław oraz naturalny miód pszczeli.

Aromat tego piwa to połączenie słodyczy miodu oraz palonych ciemnych słodów, pozostające w równowadze również na podniebieniu. W smaku towarzyszy mu odpowiednio dobrana chmielowa goryczka. „Miodowe” sprawdza się jako towarzysz intensywnych w smaku mięsnych dań oraz samodzielnie w roli płynnego deseru. Alk. 5,6%

Naprawdę dobre piwo i mój faworyt,znakomite jak dla mnie połączenie słodyczy i goryczki.

Fortuna Czarne

Piwo o niepowtarzalnym czarnym kolorze, który w promieniach słońca zamienia się w ciemnorubinowy. Gruba delikatna, powoli opadająca piana wieńczy słodki i aromatyczny trunek, który w pierwszej chwili smakuje karmelowo, aby po chwili zaskoczyć bogatą gamą posmaków od delikatnie goryczkowego poczynając, poprzez słodowo ziołowy, na miodowym kończąc.

Swój oryginalny smak zawdzięcza unikalnej recepturze i wielotygodniowemu okresowi dojrzewania w głębokich zimnych piwnicach browaru. Alk. 5,8%

Jak dla mnie bomba  :D

Tak się właśnie prezentuje cały komplet. Jak się okazało żonie bardzo smakowało również Czarne a moim faworytem jak już pisałem zostało Ciemne Miodowe.
Trochę się rozpisałem ale to mój 50 post więc postanowiłem się trochę bardziej przyłożyć (pisanie na kompie a nie telefonie dużo pomogło :) )
Zapraszam do degustacji

« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2015, 07:14:02 am wysłana przez Artur2907 »

Offline Kura

• QRA / bronkiszot
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +5/-1
  • Zwiad, rozpoznanie i brawurowa jazda cinquecento
Odp: [PIWO] Fortuna pięciopak
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2015, 12:45:46 pm »
Browar Miłosław daje radę piłem kilka ich produktów i bywają dobre ... bywają też kiepskie jak na przykład w mojej subiektywnej opinii Wiśniowe - normalnie smakowało jak jabol :)
Steam: QRA bronkiszot
Origin: bronkiszot

Offline Artur2907

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +2/-0
  • Skazany na blues'a
Odp: [PIWO] Fortuna pięciopak
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2015, 01:30:38 pm »
Tu sie zgodze ten browar ma dziwne skoki z jakością.
Co do Wisniowego to osobiście nie próbowałem ale żona potwierdza ze troche tak jest szczególnie kiedy robi się ciepłe.

Naszym wyborem zostało Sliwkowe i Ciemne Miodowe.