Autor Wątek: The Long Dark - survival w mroźnej Kanadzie  (Przeczytany 1888 razy)

Offline Kreegen

• Głównodowodzący działaniami na terenie forum
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +3/-3
  • Banany to bogate źródło potasu
    • Fotografia i retusz - trochę zawodowego spamu
The Long Dark - survival w mroźnej Kanadzie
« dnia: Styczeń 25, 2015, 12:33:56 am »

Link do gry-online http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=22472
Bardzo dobry gameplay użytkownika Bungo21 (to po jego filmach zakupiłem tą grę) https://www.youtube.com/watch?v=eG1ujfTjlVM&list=PLVEMTEZlpiEy3cs9ReS1GE_8nIp0Jp6u0

Jak dla mnie jedna z najlepszych ostatnimi czasy gra w klimatach survivalu. Zero zombie, potworów i innych graczy zabijających cię jak tylko wyściubisz nos z krzaków. Jedynie czysta walka ze śmiertelnym chłodem, odwodnieniem, głodem i czystym złem w postaci wilków (są jak wrzód na dupie, ale bez nich nie byłoby tyle zabawy).
Gra z porządnym poziomem trudności i jak na dobry survival przystało - z permanentną śmiercią. Na razie jest to dopiero wczesna wersja Alpha z dostępnym trybem sandbox, w którym jedynym zadaniem jest przeżyć jak najdłużej.

Grafika: może się nie wszystkim spodobać. Jest mocno uproszczona i jakby "rysunkowa", do tego animacje kuleją, a niektóre efekty są dość umowne. Jednak.. mimo tego gra potrafi urzec pięknymi widokami i GENIALNYM klimatem. Kiedy na szczycie wierzy sygnałowej oglądasz zachód słońca, kiedy nagle rozpętuje się burza śnieżna, potrafi przyprawić o prawdziwe dreszcze i aż człowiek chce się schować do środka i ogrzać cyfrowe ciało przy kominku. Do tego, to dopiero alpha aa na forum gry pojawiły się ogłoszenia o pracę dla światowej klasy grafików, animatorów i game dev'ów więc będzie lepiej

Dźwięk: całości dopełnia genialna ścieżka dźwiękowa i odgłosy, które idealnie zgrywają się z klimatem.

Cena: grę można kupić we wczesnym dostępie na Steamie za 20 euro. To dużo jak na nieukończoną grę, ale aktualizacje są dość często a i można trafić promocje 50% co pewien czas. Ja swoją wersję kupiłem za 10 eurasów na święta i NIE ŻAŁUJĘ ANI ZŁOTÓWKI (no.. euro). Mimo że to alpha, niedorobiona i niepełna to gra się w nią po prostu genialnie. Nie ma lepszego sposobu spędzenia wolnego wieczoru, a nawet jeśli nie masz dużo czasu to nawet lepiej bo a nuż przy następnym posiedzeniu pojawi się nowa aktualizacja ;)

Dodatkowo, w przyszłości producenci chcą wprowadzić tryb opowieści na wzór The Walkind Dead, z czego gracze, którzy zamówili grę we wczesnym dostępie dostaną pierwszy epizod gratis.

Polecam bardzo.
http://jewelryretouching.com - the best jewelry retouching services

Offline MarcinSCII

• Miszcz APMuff
  • Administrator
  • Użytkownik
  • Reputacja +4/-0
  • You remember when i said i kill you last..? I lied
Odp: The Long Dark - survival w mroźnej Kanadzie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2015, 12:13:48 am »
Zapowiada sie niezle. Definitywnie do obczajenia, w szczególnosci ze uwielbiam permadeath i wszelkiego rodzaju simy, roguelike'i i rogue lite'y :)
Gram tylko w dwóch przypadkach, gdy pada deszcz i gdy nie pada.

Offline Artur2907

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +2/-0
  • Skazany na blues'a
Odp: The Long Dark - survival w mroźnej Kanadzie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2016, 12:35:49 am »
No muszę przyznać że strasznie czekam na pełną wersje.....tylko kiedy  ?:-\