Autor Wątek: Czołem! Lub Czołgiem ;)  (Przeczytany 2342 razy)

Offline Imidar

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
Czołem! Lub Czołgiem ;)
« dnia: Lipiec 10, 2015, 02:50:40 am »
Witam.

Jestem Mikołaj i mam 24 lata. Pracuję jako marynarz szeregowy na statkach handlowych (obecnie piszę ten wątek ze stoczni w Qatarze- na chwilę obecną mamy tutaj 37 stopni w cieniu i co chwilę nawala klimatyzacja). Pomimo młodego wieku, skłonny jestem mówić o sobie jako graczu weteranie. Uwielbiam RPG-i, stare strategie (Age of Empires II na zawsze w mym sercu) ale i nie stronię od strzelanek w trybie multiplayer wymagających kooperacji (wieczny pilot w Arma II). Nie przepadam za zabawą w trybie single. Nie chcę też jednak ograniczać powitania do gadki o grach więc zdradzę wam, iż interesuję się rekonstrukcją średniowieczną, jestem zapalonym larpowiczem, a także uwielbiam pisać opowiadania fantasy.
Bywam odrobinę wredny i aspołeczny, a moją wieczną zmorą jest dość rasistowski humor, który przez ostatnie 4 lata przerobione na morzu odcisnął na mnie równie mocne piętno co rozżarzone żelazo na plecach niepokornych heretyków złapanych przez Mordimera Madderdina ;)
Swoją osobą staram się nikogo nie krzywdzić i stosować do wszelkich norm jakie są wymagane do życia w zgodzie z innymi więc sądzę, że ze mną wytrzymacie ( i vice versa).
Nie wiem jak długo będę miał dostęp do internetów na stoczni, niemniej pragnę wam rzec... do zobaczenia wkrótce gdzieś
na jakimś polu bitwy! ;]

P.S- Jak tak przeglądam to wasze forum i czytam poszczególne wypowiedzi
to czuję się trochę jakbym wylądował we współczesnym Khaer Morhen...

Pozdrawiam.
Mikołaj/Imidar_PL/+CRUX+
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2015, 03:12:12 am wysłana przez Imidar »

Offline Kreegen

• Głównodowodzący działaniami na terenie forum
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +3/-3
  • Banany to bogate źródło potasu
    • Fotografia i retusz - trochę zawodowego spamu
Odp: Czołem! Lub Czołgiem ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2015, 04:59:06 pm »
Witamy, witamy w naszych skromnych progach.

Cieszę się niezmiernie, że postanowiłeś dołączyć do naszej małej społeczności! Mam nadzieję, że ci się u nas spodoba. nie ma nas wiele póki co, ale cóż... zapałem nadrabiamy liczebność :D
Co do Qataru to... nieźle :D Ciekawa robota ci się trafiła, nie powiem. W sumie to podróżowania trochę zazdroszczę, ale upału już wcale. Sam mieszkam koło Barcelony i właśnie zdycham, mimo jedynie 31 stopniowego upału. No ale po kolei:
-dobrze, żeś fanem strategii. Kura (czyt. szeregowy Bronkiszot) się bardzo ucieszy jesli będzie w końcu miał okazję z kimś pograć, bo nas nieustannie zamęcza żebyśmy w końcu przestali tylko strzelać i wzięli się za coś bardziej strategicznego
-LARPy i rekonstrukcje też się nieźle w klimaty wpisują :) Tu również z Kurą będziesz miał o czym pogadać bo on z kolei przez pewien czas rekonstruował regiment pruski. Nie te czasu co prawda, ale zabawa podobna. W RPG papierowe sami wciąż byśmy chętnie pograli, nie mówiąc już o LARPach, ale każdy z nas się porozjeżdżał na 4 świata strony i nie ma za bardzo jak
-opowiadania koniecznie musisz Nam podrzucić. Te co krótsze, jeśli tylko masz ochotę, publikuj na forum, a co dłuższe może w jakimś linku do ściągnięcia?
-wredny i aspołeczny, a do tego lubiący rasistowskie żarty? :D Hehe.. się wpasujesz. Mimo, że jestem absolutnie tolerancyjny dla wszystkich i wszystkiego, to akurat te kawały mnie zwykle śmieszą najbardziej. Dla swojego usprawiedliwienia dodam, że z tych o Polakach zaśmiewam się równie mocno.

Witam raz jeszcze i mam nadzieję, że rzeczywiście niebawem w coś popykamy. Dziś zaczynamy z chłopakami ogrywać ARMA 3 np.

Pozdrawiam
Kreegen
http://jewelryretouching.com - the best jewelry retouching services

Offline Artur2907

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +2/-0
  • Skazany na blues'a
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2015, 05:31:06 pm »
A hoj, marynarzu ;D Witamy. Jestem pod wrażeniem Twojego zawodu no i spotykam kogoś kto jak ja ma niezbyt częsty dostęp do neta (niestety).Czekam na Twoje opowiadania z niecierpliwością bo jak widzę lubimy również podobną literaturę. Może w końcu mi ktoś wytłumaczy chronologie książek o Maderdinie bo już się pogubiłem  ;D do zobaczenia na polu bitwy.

PS Uważaj na piratów .

Offline Kura

• QRA / bronkiszot
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +5/-1
  • Zwiad, rozpoznanie i brawurowa jazda cinquecento
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2015, 05:55:48 pm »
Powitać !

Powitać marynarza mówią o was żeście moczymordy i na kobiece uroki łasi ... to się świetnie składa bo my także moczymordy, choć lądowe a i białogłową nie jedną zdybać się zdarzyło drzewiej, za lat młodzieńczych gdy to krew bardziej się w żyłach burzyła.

hehe... bez obrazy z tym moczymordą :D

Muszę przyznać Mikołaj po lekturze Twojego przywitania jestem przekonany, że dobrze trafiłeś :) nawet książki czytujemy te same nie mówiąc już o identycznych upodobaniach do gier czy zajawki na rekonstrukcję. (swoją drogą... mogę zapytać gdzie stacjonuje Twoje bractwo ? no i około grunwaldzka czy wczesne średniowiecze ?).

Tak jak Kreegen pisał jeżeli nie masz nic przeciwko to wrzucaj swoje opowiadania chętnie poczytamy.

Ja aktualnie pograć w nic nie mogę bo moj PC jest daleko daleko za morzem ale wracam we wrześniu do ojczyzny to się zamelduję.

Pozdrawiam i powodzenia na morzu.

EDIT: a powiedz nam jeszcze jak do nas trafiłeś chłopie :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2015, 06:08:49 pm wysłana przez Kura »
Steam: QRA bronkiszot
Origin: bronkiszot

Offline Artur2907

• Reputacja +2/-0
  • Skazany na blues'a
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2015, 06:18:03 pm »
Powitać marynarza mówią o was żeście moczymordy i na kobiece uroki łasi ... to się świetnie składa bo my także moczymordy, choć lądowe
Kura dlaczego patrząc na dział "Trunki do grania" Odnoszę wrażenie że jestem największą "mordą" na forum ? ;D
Może kolega Mikołaj poleci jakiś dobry trunek na bazie Rumu? a może Grog  :D (kurde i znowu o chlaniu)

Offline Kura

• QRA / bronkiszot
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +5/-1
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2015, 06:28:39 pm »
Artur ale przecie nosić tytuł największej jak to ładnie ująłeś "mordy" na forum to jeno zaszczyt i splendor :)

Mikołaj ano właśnie napisz coś w dziale o trunkach w związku z zawodem na pewno masz coś ciekawego w zanadrzu :)

Offline Kreegen

• Głównodowodzący działaniami na terenie forum
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +3/-3
  • Banany to bogate źródło potasu
    • Fotografia i retusz - trochę zawodowego spamu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2015, 06:34:59 pm »
Artur2907 - oj... wydaje mi się, że ciężko by nas było przebić :D Przepić...?
http://jewelryretouching.com - the best jewelry retouching services

Offline Artur2907

• Reputacja +2/-0
  • Skazany na blues'a
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2015, 06:55:28 pm »
Kreegen wyzwanie przyjmuję , daj znać kiedy będziesz we Francji i gdzie to może będzie okazja się zmierzyć  ;D

Offline Kura

• QRA / bronkiszot
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +5/-1
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2015, 07:00:53 pm »
ot koguty ! :D

Offline Imidar

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2015, 08:36:50 pm »
(swoją drogą... mogę zapytać gdzie stacjonuje Twoje bractwo ? no i około grunwaldzka czy wczesne średniowiecze ?).

Przełom IX-X wieku czyli zdecydowanie wczesne średniowiecze. Nie ogarniamy konkretnego regionu bo u nas to są i Polacy i Wikingowie a nawet Rusini
i Gotlandczycy. W każdym razie drużyna Nordelag z Gdańska. ;)
Jak do was trafiłem? Zupełnie przypadkiem- otóż jako, że teraz mam ostatnio straszną zajawkę na Armę II to zacząłem czytać na jej temat
na GRY-online i trafiłem na komentarz od was. Jako, że zwyczajowo zżerała mnie ciekawość, wpadłem. I tak oto jestem :F nie sądziłem jednak, że ktoś
tutaj jeszcze będzie bo większość postów z tamtej strony była dość stara. Stąd stwierdzenie, że musiałem trafić do nowego Khaer Morhen.

W dziale o trunkach naturalnie się wypowiem, ale to jeszcze nie dzisiaj. ;)

Offline Kura

• QRA / bronkiszot
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +5/-1
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2015, 10:46:10 pm »
To zapewne bywałeś na wyspie wolin podczas tej zajebistej imprezy rekonstruktorów :) kiedyś pojechaliśmy tam z kreegenem on pojechał dalej w polskę a ja zostałem na trzy dni. Ciekawe jest to, że przed wyjazdem piliśmy w naszej ulubionej knajpie w rodzinnym kłodzku i oczywiście zapomniałem zabrać z niej namiotu. Kreegen pojechał a ja zostałem bez dachu nad głową na wolinie :) pogadałem z właścicielem pola namiotowego i ... spędziłem trzy noce na jego malutkiej żaglówce :) w nocy wpłynął longboat i zacumował obok mojej malej łódeczki, zaczęli z niego wyskakiwać wikingowie i rozbijać namioty obok - kozackie doświadczenie :D Świetnie wspominam Jomsborg.

Ba nawet piłem z czeskimi wikingami !

Offline Imidar

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2015, 12:16:57 am »
Na Wolinie niestety nie byłem bo nie miałem sposobności. W drużynie jestem nowy.
Niemniej nie zmienia to faktu, że na Wolin planuję się wybrać bo zawsze chciałem być
na miejscu tych wysiadających wikingów ;] zanim chwyciłem się za wczesne średniowiecze,
jarali mnie strasznie templariusze ale niestety bractw odtwarzających te klimaty jest
u nas jak na lekarstwo- chyba tylko jedno, i to na domiar złożone z "ultrasów" ;<