Autor Wątek: Men of War: Assault Squad II  (Przeczytany 3198 razy)

Offline MarcinSCII

• Miszcz APMuff
  • Administrator
  • Użytkownik
  • Reputacja +4/-0
  • You remember when i said i kill you last..? I lied
Men of War: Assault Squad II
« dnia: Marzec 04, 2015, 04:24:44 pm »
Witam !

Dzisiaj na tapecie piękna niszowa gierka o wdzięcznym tytule Men of War : Assault Squad II.

Jest to kontynuacja/ off-spin cyklu Men of War. Wyprodukowana przez Rosjan taktyczna gra czasu rzeczywistego. Podobna do serii Blitzkrieg lub Company of Heroes I & II. Osadzona w czasie II Wojny Światowej. Do dyspozycji mamy realny arsenał następujących krajów : Niemiec, Brytyjskiej Korony, USA, Rosji i Japonii. No tak, było wiele takich gier od II WS co wyróżnia ta grę od innych tego typu produkcji? Patrz niżej.

I. Grywalność (4/5)

Gra oferuje dwa tryby rozrywki: Single Player Skirmish oraz Multiplayer czyli Player vs Player i Campaign Co-op vs AI. Gra jest nastawiona głownie na tryb Multi, oferując graczowi szczątkową kampanie SP dla każdego kraju w postaci rożnych misji mniej lub więcej trzymających się jeszcze bardziej szczątkowej narracji. Misje Skirmish to głównie mapy na których mamy za zadanie przejmowanie flag wroga ( coś w stylu trybu CONQUEST/PODBÓJ w serii Battlefield), co z kolei odblokowuje lepsze jednostki (np PzKpw VI Konigstiger dla Niemiec). Wariant tego trybu jest wykorzystany w MP, i cieszy się dużą popularnością.

Mechanika gry jest wspaniała. Autorzy postanowili wykorzystać fizykę pocisków, rakiet i kul w rzeczywistości i przenieść to na ekran komputera bez żadnych większych abstrakcji. Pociski przeciwpancerne maja współczynniki przebicia vs pancerzowi. Nie ma tu punktów życia. Jeśli pocisk trafi w dany punkt następują seria kalkulacji czy przebije pancerz czy nie. Jeśli nie, odbije się i być może trafi w coś innego. Jeśli się przebije to w zależności od miejsca gdzie nastąpiło przebicie wyskoczą efekty typu: unieruchomienie, zabita załoga, wybuch (jeśli w skład amunicji) itd.

Każdy pojazd może być naprawiony, jeśli nie uległ kompletnemu zniszczeniu. Pojazdy muszą uzupełniać paliwo i amunicje. Piechota też ma dostęp do pełnego ekwipunku. Każdy żołnierz ma swój plecak, hełm, bron i tonę rożnego rodzaju akcesoriów bojowych. Ekran ekwipunku jest dla każdego żołnierza! Każdy trup zostawia za sobą ekwipunek który można podnieść i użyć jeszcze raz, niezależnie od tego czy to był wróg czy przyjaciel. To samo tyczy się uszkodzonych i opuszczonych pojazdów wroga. Chcesz tygrysem jako Jankes? Proszę bardzo, wykurz oryginalną załogę Mołotowem lub dobrym strzałem z AT, następnie zabezpiecz, napraw - i rura helmut!

Oprócz rożnego rodzaju okopów i worków z piaskiem nie ma jakiegoś większego konstruowania budynków, ekonomia jest scalona z twoimi osiągnięciami na polu bitwy. Jednostki się kupuje za punkty, ilość punktów jest ustalana przez hosta.

Sterowanie jest adekwatne do tego typu gier. Ilość opcji jest przeogromna i wydaje mi się ze autorzy zrobili dobra robotę z interfejsem. Do SCII nie ma nawet co porównywać, ale przy odrobinie mieszania ze skrótami klawiszowymi można uzyskać bardzo dobry efekt.

Każda jednostka może być kontrolowana ręcznie czyli można włączyć specjalny tryb ręcznego sterowania i możemy zacząć sobie jeździć i strzelać tak jakby to był Third Person Shooter :) i tak możemy wybrać nawet tego poborowego z Mauserem.

Na temat jednostek nie ma co się nawet rozpisywać, jest wszystko. A jak czegoś nie ma, to sobie włącz 3d studio czy coś i zaimportuj swój model do edytora map w grze. Który tez jest niesamowicie rozbudowany.

Odejmę punkcik za trudne do opanowania sterowanie i okazjonalne lagi w MP, które w niektórych momentach naprawdę potrafią wkurzyć, szczególnie gdy wejdzie out of sync i cały mecz musi być zrestartowany.

Ogólna ocena grywalnosci (4/5):

II. Grafika (4/5)

Pełne 3d, z fizyka zniszczenia, krwią ,dymem, pięknymi modelami jednostek, ślicznymi wybuchami
i naprawdę rozbudowanymi mapami. Gra potrafi zaciąć na dobrym sprzęcie wiec radziłbym nie przesadzać z opcjami jeśli macie już leciwy PC.

Odejmuje punkcik ponieważ moim zdaniem żadna gra nie zasługuje na 5/5. Konsolowy nigdy tego nie zrozumieją ;)

III. Dźwięk 3/5

Muzyka to typowe orkiestrowe kawałki rodem z filmów dokumentalnych o II WS. Odgłosy otoczenia, wybuchy i strzały wg mnie są w porządku. Nie odnotowałem jakichś rażących dźwięków. No może poza rosyjskim narratorem próbującym naśladować angielski akcent.

Ogólna ocena 4/5. Warta zakupu, zabierze parę dobrych godzin. multiplayer jest naprawdę wciągający, bardzo dobra oprawa graficzna oraz oczywiście wspaniała mechanika starająca się urzeczywistnić obraz pola walki na ekranach komputera.

Na steama i ładnie patrzyć kiedy będzie sale!

Marcin is out!
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2015, 01:14:11 pm wysłana przez MarcinSCII »
Gram tylko w dwóch przypadkach, gdy pada deszcz i gdy nie pada.

Offline Miko

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-0
Odp: Men of War: Assault Squad II
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2015, 08:24:54 pm »
Byś w sc pogral zeby jak lotv wyjdzie to zebys cos gral a nie czekasz na archon mode tylko T.T

Offline MarcinSCII

• Miszcz APMuff
  • Administrator
  • Użytkownik
  • Reputacja +4/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2015, 08:31:47 pm »
Nie ma z kim...

ale tu gadamy o men of war na dole jest watek o sc2 :P

Offline Kura

• QRA / bronkiszot
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +5/-1
  • Zwiad, rozpoznanie i brawurowa jazda cinquecento
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2015, 05:16:22 pm »
jak będzie w dobrej cenie to na pewno nabędę, brakuje mi dobrej realistycznej strategi z naciskiem na taktykę. To sobie razem pogramy.
Steam: QRA bronkiszot
Origin: bronkiszot

Offline MarcinSCII

• Miszcz APMuff
  • Administrator
  • Użytkownik
  • Reputacja +4/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2015, 08:48:38 am »
Koniecznie, a jezeli chcesz za darmo przez HAMACZI to sciagnij Men of War Assault Squad I, i wtedy tez mozemy popykac :D

Offline Kura

• QRA / bronkiszot
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +5/-1
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2015, 12:17:17 pm »
Czytałem, że jedynka i dwójka są bardzo podobne, którą polecasz ?

Offline MarcinSCII

• Miszcz APMuff
  • Administrator
  • Użytkownik
  • Reputacja +4/-0
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2015, 03:25:38 pm »
Zacznij od samego Men of War. Znajdziesz tam kampanie, które wprowadzą Cię do gry. Sowieci, Niemcy i Alianci. Jak już przejdziesz misje ściągnij Men of War: Assault Squad i pograj w parę skirmishy. Do tego momentu już będziesz wiedział czy zainwestować w MoW: Assault Squad 2.

Offline Kura

• QRA / bronkiszot
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +5/-1
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2015, 05:47:06 pm »
Yo Marcinos nabyłem mowas 2  wiec będzie można coś kiedyś razem zagrać :)

Offline MarcinSCII

• Miszcz APMuff
  • Administrator
  • Użytkownik
  • Reputacja +4/-0
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2015, 12:50:26 am »
Nie ma sprawy :)

Offline Kura

• QRA / bronkiszot
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +5/-1
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2015, 06:27:04 pm »
Zaczaiłem mniej więcej o co biega Nochal w tym wszystkim także jak będziesz miał czas daj znać zagramy.

Offline MarcinSCII

• Miszcz APMuff
  • Administrator
  • Użytkownik
  • Reputacja +4/-0
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2015, 10:56:05 pm »
Kura jestem to twojej dyspozycji. My body is ready.

Offline Kura

• QRA / bronkiszot
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja +5/-1
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2015, 10:58:43 pm »
mam tą co mi polecałeś ... dwójkęz tego co pamiętam i ... jest zajebista ale faktycznie w singlu to nie to, ta gra istnieja dla coopa i multi

jak będziesz miał ochotkę to ja mogę choćby i jutro o ile nie wyskoczy jakaś arma w większym składzie.